Губим в столицата, гледаме към Европа!

В сряда 24 ноември волейболистките от града на розите отново ще се рещнат със словашкия „Нитра“. Мачът в Европейските клубни турнири за Купата на претендентите „Challenge cup“ – Жени, сезон 2021/2022 този път ще се играе в Словакия.

Волейболистките на „Славия“ надиграха като домакини „Казанлък Волей“ с 3:0 (25:19, 25:18, 27:25) в мач от четвърти кръг на женското първенство „Демакс лига“, който се игра в столичната зала „Панайот Пондалов“. С това „белите“ записаха втора победа, като с две загуби и 6 точки заемат пето място във временното класиране. „Казанлък“ пък отбеляза първо поражение в шампионата, като с три победи и 9 точки са втори в подреждането при дамите.

Волейболистките на „Берое“ неупяха да преборят морския клуб „Варна ДКС“ – 3:0 съответно 25:14 , 25:16 и 25:14 и остават последни в групата с 4 загуби. Водач в групата остава пловдивчанките „Марица“ с 3 победи при 3 изиграни срещи.

Предстои реванш на 24 ноември (сряда) за „Казанлък Волей“, които дебютираха ударно в евротурнирите. Воденият от Атанас Петров тим надигра категорично като домакин словашкия “ Нитра“ с 3:0 (25:21, 25:21, 25:22) в мач от 1/16-финалите на третата по сила надпревара – Купата на претендентите в Казанлък. „Розите“ ще трябва да спечелят само два гейма в Словакия, за да продължат към 1/8-финалите на турнира. Там ги очаква френският отбор от „Кан“