Казанлък отпадна от третия по сила волейболен турнир

Волейболистките на Казанлък отпаднаха от третия по сила европейски турнир – Купата на претендентите. Воденият от Атанас Петров тим отстъпи като гост на словашкия ВП УКФ Нитра – ВК „Казанлък волей“ 3:1 (25:22, 21:25, 25:21, 25:16) в мача-реванш помежду им.

В първия двубой „розите“ надиграха съперника с 3:0 гейма, което наложи изиграването на т.нар. „златен гейм“, който загубиха с 15:9. Най-резултатна бе Мария Кривошийска с 13 точки (4 аса), Кристина Йорданова се отчете с 12 точки (2 аса, 3 блокади), Никол Дулева завърши с 9 точки (1 ас). За съперника Романа Худечова приключи с 20 точки (3 аса), Бианка Боднарова се разписа с 19 точки (2 аса). Каролине Диас Годой добави 15 точки (1 ас, 5 блокади).