Засилен контрол срещу вандалите
От Община Казанлък информират за сигнали за зачестили вандалски прояви както върху обекти общинска собственост, така и за счупени клони на липи на територията на Казанлък.
„Царската чешма“, или както казанлъчани я наричат „Лъвовата чешма“, временно няма да работи, тъй като е затворена за ремонт след акт на вандализъм.
Недобросъвестни лица са демонтирали с лост мраморната облицовка на западния лъв, нанасяйки щети на един от емблематичните символи на града.
От Администрацията припомнят, че на територията на общината има камери и лицата, посегнали на общинска собственост, ще понесат цялата строгост на закона. При забелязване на подобни нарушения от Администрацията апелират незабавно да бъдат подавани сигнали на телефон 112.
Предприети са незабавни проверки и контролни действия от компетентните органи във връзка със сигнали за счупени клони на липи на територията на Казанлък. В резултат на извършените обходи и проверки до момента са наложени 3 глоби на установени нарушители, 12 непълнолетни лица са предупредени съгласно действащата нормативна уредба.
Преди този период не са постъпвали сигнали, свързани с подобни инциденти или нарушения.
Продължават засилените обходи с цел предотвратяване на бъдещи увреждания на дървесната растителност.
При установяване на нарушения гражданите се приканват да сигнализират своевременно на компетентните органи.

