Откриване на STEM кабинети в ОУ „Антон Страшимиров“

STEM център беше открит в ОУ „ Антон Страшимиров“ в Казанлък – място, в което учениците не просто ще слушат и записват, а ще могат да изследват, да експериментират и да откриват.
Центърът е изграден по Оперативна програма „ Национален план за възстановяване и устойчивост“. Целта на проекта е да бъде осигурена физическа среда и техническо оборудване и обзавеждане на STEM пространство. Центърът разполага със съвременно технологично оборудване – лаборатория по природни науки, изследователска лаборатория и Методически кабинет. Общата стойност на проекта е 115 хил.861 евро. Сред официалните гости на откриването беше и заместник-кметът Сребра Касева. След официалното откриване гостите присъстваха на демонстрации на STEM уроци, в които учениците показаха своите знания и умения.