Пъстър музикален празник създаде Международния фолклорен фестивал
Пъстър колорит от костюми, багри и ритми донесаха в града на розите състави от целия свят.
Своята музикална култура представиха Корейска фолклорна музикална група „Суджонг“– Джунгнанг-гу, Република Корея Корейската фолклорна музикална група „Суджонг“ с ръководител: Ким Ок-еон базира творчеството си на фолклорните песни Джуонджи и на корейските традиционни танци.
В своите ритми ни вплетоха традиционна китайска група за музикални изпълнения към Театъра за песни и танци в Дзинан, Китай, имала участия в над 20 страни в Европа, Азия и Африка и превъплъщавайки музиката в мост великолепно допринасящ за промотирането на приятелството и културния обмен между Китай и чуждестранните държави.
Фолклорна асоциация „ТО КАСТРО“, Дидимотика, Гърция Културната и фолклорна асоциация „ТО КАСТРО“ беше основана в Дидимотика през 2010 година от група млади хора. Желанието на всеки от членовете на Асоциацията е да си сътрудничат с местните институции, както и с културните асоциации в региона за обмен на знания и умения относно традицията на страната ни.
Фолклорен ансамбъл „Лупчо Сантов” от Оризари, Кочани създаден през 1974г, група ентусиасти, надарени музиканти и певци с голяма любов към хорото и песните. Символ на македонската култура, съхраняваща най-старите обичаи на македонския народ от Осогово, които предадоха на казанлъчани Културна асоциация „Агиос Георгиос“ – Верия, Гърция, основана през 2015 година в Агиос Георгиос (Свети Георги), община Верия и наброява 167 членове. Също представиха своите фолклорни танци и магията на фолклора.
Казанлъшките състави „Палавници“ при Народно читалище „ЖАР 2002“, Ансамбъл за народни песни и танци „Искра”-Казанлък и Фолклорен Танцов Състав „Арсенал” Към Дом На Културата „Арсенал” също потопиха гости и граждани на града на розите. Международния фолклорен фестивал, събрал приятели от близо и далеч, обединени от магията на музиката, песните и танците.